make own website

PROGRAM 'MŁODZIEŻ'

2007

O PROJEKCIE

Niezależna Grupa Animatorów Kultury, działająca przy naszym stowarzyszeniu, otrzymała grant z Programu Wspólnoty Europejskiej MŁODZIEŻ na realizację projektu: "Pinup girl" - filmowa adaptacja opowiadania Marka Hłaski "Cmentarze".

Projekt trwał od stycznia do lipca 2007 roku i skierowany był do młodzieży ze środowisk lokalnych. Grupa chciała pobudzić ich wrażliwość na sztukę poprzez ich uczestnictwo w realizacji filmu fabularnego. W ramach projektu nie tylko zrealizowany został obraz filmowy ale również przeprowadzone było kilka spotkań otwartych z młodzieżą, które pozwoliły na dyskusję nt. obecnej i dawnej sytuacji politycznej w Polsce. Prezentacja twórczości - Marka Hłaski, przybliżyła młodzieży rodzimą kulturę.

Film nagrywany był przez ponad 6 miesięcy w Jeleniej Górze, Kowarach, Wrocławiu i Lwówku Śląskim. Swoją premierę miał podczas specjalnego pokazu w Studium SKiBA we Wrocławiu na zaproszenie filmoznawczyni Aleksandry Misiek. Prócz tego pokazu wyświetlany był na kilku spotkaniach DKF-ów oraz wybranych lokalnych przeglądach filmowych. Niestety mimo dużego zaangażowania w jego powstania, nie był częstym gościem filmów zakwalifikowanych do znaczących festiwali kina amatorskiego w Polsce, mimo przychylnego odbioru przez widzów.

W filmie wystąpili: Sławomir Kuligowski, Małgorzata Przędzak, Jan Snarski, Daniel ..., Pilch, Michał Kurzawski, Jowita Jeleńska, Paweł Jeleński (gościnnie).

Z przyczyn technicznych, film nie jest obecnie dostępny w internecie do obejrzenia.

ADRES
Stowarzyszenie Wspierania Integracji
z Unią Europejską

ul. Widok 15
58-560 Jelenia Góra
POLAND

KRS: 0000073876
REGON: 231063958

KONTAKT
E-mail: info@swiue.pl

PREZES ZARZĄDU

  • mgr Jowita Jeleńska
Dziękujemy za wysłanie wiadomości!