create your own website

MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR

2006

O PROJEKCIE

Przypominamy, że akcja 'Masz głosz, masz wybór' odbywała się pod patronatem i z inspiracji Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów, które wyposażyły nas w instruktarz i materiały promocyjne (plakaty, ulotki). Nasz udział w akcji opiera się na wolontariacie i zaangażowaniu własnych środków finansowych.

Cykl debat odbył się w następujących terminach: 04.10. Sobieszów, 11.10. Cieplice, 18.10. Zabobrze i 25.10. Śródmieście. W debatach kolejno uczestniczyło od 5 do 8 kandydatów na prezydenta. Łącznie w czterech debatach wzięło udział ponad 600 mieszkańców Jeleniej Góry. W czasie spotkań kandydaci odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów wynikające z przeprowadzonych około 1 000 ankiet oraz pytań zadawanych bezpośrednio przez mieszkańców. Kandydaci udzielili ponad 300 odpowiedzi. Zadawane pytania dotyczyły problemów lokalnych związanych z życiem mieszkańców oraz perspektyw dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta.

W debatach licznie brali udział przedstawiciele lokalnych mediów, a pełną relację z debat prezentowano na antenie telewizji Odra o współczynniku oglądalności 8,7 co oznacza, że relacje te mogło oglądać około 14 tys. osób. Po każdej debacie organizatorzy dokonywali oceny jej przebiegu, wprowadzając w oparciu o zgłaszane uwagi odpowiednie modyfikacje. Dotyczyły one głównie regulaminu debaty w odniesieniu do czasu wypowiedzi kandydatów na zadawane pytania.

Akcja 'Masz głosz, masz wybór' odbierana była przez mieszkańców i kandydatów na prezydenta życzliwie. Przeprowadzenie debat nie byłoby możliwe bez wsparcia i pomocy instytucji, wolontariuszy oraz instytucji/osób takich jak:

  1. Dom Kultury 'Muflon' w Sobieszowie
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Cieplicach
  4. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze
  5. Jeleniogórskie Centrum Kultury
  6. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze
  7. Spółdzielnia 'Piast' w Jeleniej Górze
  8. Pan Tadeusz Siwek - moderator debat, dziennikarz
  9. Pani Sylwia Rehlis

'Masz głosz, Masz wybór' to pierwsza akcja przygotowana i przeprowadzona przez organizacje pozarządowe w celu zachęcenia mieszkańców Jeleniej Góry do aktywnego uczestnictwa w wyborach samorządowych 2006. Dzięki współpracy naszych organizacji pozarządowych pokazaliśmy jak waży jest III sektor w każdym mieście Polski.

ADRES
Stowarzyszenie Wspierania Integracji
z Unią Europejską

ul. Widok 15
58-560 Jelenia Góra
POLAND

KRS: 0000073876
REGON: 231063958

KONTAKT
E-mail: info@swiue.pl

PREZES ZARZĄDU

  • mgr Jowita Jeleńska
Dziękujemy za wysłanie wiadomości!